Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Zbigniew Biskupski
rozwiń więcej
Teraz z płatności odroczonych poza konsumentami korzystać mogą przedsiębiorcy robiący firmowe zakupy / Shutterstock

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Teraz sklepy i punkty usługowe korzystając z rozwiązania płatniczego Comfino będą mogły oferować swoim klientom biznesowym zakupy w modelu BNPL.
– Wprowadzanie w Comfino nowych metod płatności to jeden z kluczowych elementów rozwoju naszego marketplace’u płatniczego – mówi Miłosz Mickiewicz z Grupy Comperia.pl, odpowiedzialny za rozwój Comfino.
– Z punktu widzenia sklepów, które wdrożyły płatności Comfino, zapewnienie finansowania dla zakupów firmowych jest tym istotniejsze, że pozwala im skierować swoją ofertę do nowego grona klientów B2B, a co za tym idzie: znacząco podwyższyć wolumen sprzedaży – dodaje Miłosz Mickiewicz.

Konsumencki standard dla firm, decyzja nawet w 90… sekund!

PragmaPay to rozwiązanie BNPL przeznaczone szczególnie dla firm z sektora MŚP. Przebieg całej transakcji jest podobnie wygodny i szybki, co przy płatnościach odroczonych dla konsumentów. Wszystko odbywa się online za pośrednictwem formularza i nie wymaga przesyłania żadnych dokumentów.
Przedsiębiorca wybiera okres, na jaki chce odroczyć spłatę (do 60 dni) lub liczbę rat (maksymalnie 12), podaje dane firmy, a następnie podpisuje umowę przy pomocy SMS-a i potwierdza numer firmowego rachunku bankowego.
– Dzięki współpracy z Comfino umożliwiamy tysiącom przedsiębiorców łatwy dostęp do środków na firmowe zakupy. Płatności odroczone to nowoczesna i elastyczna forma finansowania, która realnie odpowiada na potrzeby biznesów poszukujących wsparcia przy zakupach operacyjnych, inwestycyjnych czy technologicznych. Dzięki autorskim modelom scoringowym i technologii rozwijanej przez naszą spółkę PragmaGO.tech, decyzję o finansowaniu podejmujemy online, bez zbędnych formalności, nawet w 90 sekund – mówi Agata Lisowska, Partnerships Team Leader PragmaGO.

Płatności odroczone: zakupy dla firmy do 50 tys. zł

Korzystające z płatności PragmaPay w Comfino firmy mogą uzyskać finansowanie zakupów na poziomie do 50 tys. zł – wielokrotnie więcej niż ma to miejsce w wypadku płatności odroczonych dla klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy nie mają też żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj finansowanych transakcji.
Może to być zarówno zakup usług, jak i towarów, w tym choćby środków trwałych.

Elastyczność rozwiązania jakim są płatności odroczone powoduje, że ich popularność w Polsce stale rośnie. Z przeprowadzonego dla Comfino badania konsumenckiego “Płatności ratalne i odroczone” dowiadujemy się, że o tej metodzie finansowania słyszał niemal każdy, a skorzystała połowa ankietowanych.
Dla części klientów BNPL stało się wręcz domyślnym sposobem opłacania zakupów, a połowie zdarzyło się zrezygnować z zakupów w sklepie, który płatności odroczonych nie oferował.

Za to w sklepach, w których te nowoczesne metody płatności są dostępne, spada liczba porzuconych koszyków, a jednocześnie ich wartość rośnie nawet o 60 proc. Zwiększa się też konwersja i liczba zamówień.
Co istotne, udostępnienie klientom biznesowym płatności PragmaPay w ramach rozwiązania Comfino, nie wiąże się dla sprzedawców z żadnym ryzykiem. Całą należność za towar otrzymują oni natychmiast, a wszelkie ewentualne opóźnienia w spłacie lub koszty windykacji przejmuje na siebie PragmaGO.

– Płatności odroczone dla biznesu PragmaPay dają korzyści obu stronom transakcji – kupujący zyskują więcej swobody finansowej, a sprzedający otrzymują zapłatę za towar lub usługę natychmiast. Jako operator finansowania bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za spłatę zobowiązania oraz wszelkie działania windykacyjne – podkreśla Agata Lisowska z PragmaGO.

Płatności Comfino są już dostępne w ponad 3 tys. internetowych oraz stacjonarnych sklepów i punktów usługowych z ponad 20 różnych branż, w tym takich, które dotychczas rzadko lub wręcz wcale nie oferowały podobnych rozwiązań.
Mowa tu choćby o placówkach medycznych (np. Medicover Stomatologia, Kliniki.pl), branży jubilerskiej (Briju, zarówno w salonach stacjonarnych, jak i online), funeralnej (Grupa Klepsydra) czy motoryzacyjnej (Yanosik). Grupa Comperia.pl na początku tego roku podpisała też umowę z Grupą OLX, która gwarantuje tej pierwszej wyłączność w dostarczaniu finansowania dla klientów OTOMOTO.
Niezwykła łatwość, z jaką uruchamia się nasze rozwiązanie płatnicze powoduje, że każdy punkt handlowy lub usługowy może szybko i bez zbędnego nakładu pracy wdrożyć nasze rozwiązania, w tym płatności Comfino – podkreślaMiłosz Mickiewicz z Grupy Comperia.pl SA. – W ten sposób, bez konieczności indywidualnych negocjacji z bankami czy fintechami i czasochłonnych integracji, sprzedawcy mogą udostępnić swoim klientom zarówno płatności odroczone, jak również produkty ratalne oraz płatności BLIK – uzupełnia ekspert Comfino.

Moja firma
Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF
15 maja 2025

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni
15 maja 2025

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać
15 maja 2025

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany
13 maja 2025

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze
13 maja 2025

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]
12 maja 2025

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami
12 maja 2025

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy
12 maja 2025

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025
09 maja 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?
09 maja 2025

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

pokaż więcej
Proszę czekać...
OSZAR »