REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Mariański Group
Profesjonalizm & Pasja
ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL
ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL

REKLAMA

REKLAMA

Profesor Adam Mariański i Kancelaria Prawno-Podatkowa Mariański Group serdecznie zaprasza na ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL, które odbędzie się 10 marca 2016 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 22/24. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Publikujemy list prof. Adama Mariańskiego oraz program konferencji.

Serdecznie zapraszamy na ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL, które odbędzie się 10 marca 2016 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 22/24.

REKLAMA

REKLAMA

Z moich doświadczeń, związanych z wieloletnim reprezentowaniem podmiotów z branży TSL i doradzaniem im, wynika, że napotykają one każdego dnia w swojej działalności na szereg problemów prawnych i podatkowych, są też wyjątkowo bacznie obserwowane przez organy podatkowe.

Niewątpliwie, przepisy prawa związanego z transportem, logistyką i spedycją charakteryzują się wysokim stopniem skomplikowania, a poziom techniki ustawodawczej pozostawia wiele do życzenia. Przepisy, szczególnie dotyczące kwestii pracowniczych i podatkowych, bywają tworzone w pośpiechu, bez głębszej refleksji, często są ze sobą niespójne, a nawet wewnętrznie sprzeczne. Problemem jest również praktyka działań administracji państwowej oraz sądów, które w podobnych sytuacjach wydają zupełnie różne rozstrzygnięcia.

Powoduje to (w połączeniu z niepewnością dotyczącą codziennej aktywności, trudnościami z weryfikacją kontrahentów oraz ze skomplikowanymi strukturami prawno-organizacyjnymi prowadzonej działalności), że droga, którą podążają przedsiębiorcy z branży TSL, jest wyjątkowo wyboista.

REKLAMA

ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL, które odbędą się 10 marca 2016 roku, ma wskazać przedsiębiorcom bezpieczną drogę rozwoju ich działalności, która oparta będzie na najkorzystniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach podatkowych i prawnych. Bezpłatne spotkanie podzielone będzie na cztery bloki tematyczne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pierwszym z nich będzie specyfika sukcesji biznesu w firmach transportowych, a więc problematyka zapewnienia ciągłości biznesu i znalezienia następcy w firmach rodzinnych oraz zabezpieczenia ich przed kryzysem związanym z koniecznością dokonania zmiany pokoleniowej. Przedstawimy wiele aspektów związanych z tym procesem – od prawnych poprzez organizacyjne, aż po budowanie samej strategii sukcesji.

Drugi blok poświęcony zostanie problematyce międzynarodowej dostawy towarów, w szczególności w zakresie używania w praktyce transportowej formuł INCOTERMS oraz Konwencji CMR. Naświetlimy zagrożenia wynikające ze stosowania różnych regulacji oraz rozwiązania ułatwiające prowadzenie przez Państwa działalności, w tym możliwość dofinansowania z funduszy unijnych.

Trzeci blok będzie dotyczył spraw pracowniczych i koncentrował się, m.in., na problemie tzw. kabinówek, a także rozliczeń związanych z samochodami służbowymi, używanymi przez pracowników do celów prywatnych na gruncie podatku dochodowego.

W ramach czwartego bloku przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia podatkowe istotne dla branży TSL – zarówno w kwestiach podatku od towarów i usług (takich jak zasady prawidłowego tworzenia umów świadczonych dla podmiotów zagranicznych, rozliczenia zakupów paliwa do różnego rodzaju pojazdów, zwrot VAT przy zagranicznych usługach transportowych, kontrola VAT w firmach transportowych), jak i kwestii podatku dochodowego. Przedstawione zostaną również zasady kontroli podatkowej, sposoby przygotowania się do niej.

W trakcie spotkania zaproszeni eksperci z jednej strony wskażą Państwu największe zagrożenia, ale również pokażą, jak można ich uniknąć, a często – dzięki wprowadzeniu odpowiednich struktur – nawet zaoszczędzić znaczne kwoty.

Z wyrazami szacunku,

prof. dr hab. Adam Mariański

Doradca podatkowy, adwokat

Profesor nadzwyczajny w Katedrze Materialnego Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Partner Zarządzający w Kancelariach Mariański Group

ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL - PROGRAM

9.00 – 9.30 Rejestracja uczestników, rozdanie materiałów.

9.30 – 10.00 Powitanie gości, wstęp.

Prof. Adam Mariański – „Największe zagrożenia dla branży TSL”

10.00 – 11.00 Blok 1 Sukcesja biznesu w firmach transportowych.

1. Czym jest sukcesja biznesu?

2. Tajemnice udanej sukcesji. Realizacja sukcesji w 2016 r. – nowe możliwości, nowe wyzwania.

3. Sukcesja w branży transportowej – zagrożenia i najlepsze rozwiązania.

11.00 – 11.15 Przerwa.

11.15 – 13.30 Blok 2 Dostawa towarów – aspekty międzynarodowe.

1. Zasady dostawy Incoterms – analiza praktyczna.

2. Konwencja CMR – aspekty praktyczne.

13.30 – 14.15 Przerwa.

14.15 – 15.45 Blok 3 Rozliczenia dotyczące pojazdów wykorzystywanych w działalności gospodarczej w branży TSL.

1. Polityka samochodowa firmy w kontekście VAT oraz podatku dochodowego:

a. odliczenie 100% czy 50% VAT?

b. ryczałt na użytek prywatny.

2. Kabinówki – jak rozliczać nocleg kierowców w świetle najnowszego orzecznictwa?

3. Jak rozliczać karty paliwowe? Nowe możliwości.

15.45 – 16.00 Przerwa.

16.00 – 17.30 Blok 4 Podatkowe aspekty działania w branży TSL.

1. Rozliczenia w podatku VAT, dotyczące paliwa, usług magazynowych.

2. Kontrole podatkowe – kluczowe aspekty dotyczące branży TSL. Jak się przygotować do kontroli?

17.30 – 18.00 Zakończenie konferencji, networking.

Termin: 10 marca 2016 r.

Miejsce: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Duża Sala Konferencyjna

ul. Ks. Tymienieckiego 22/24, 90-349 Łódź

Zgłoszenia na konferencję prosimy kierować do dnia1 marca 2016 r. przez

e-mail: [email protected]

stronę internetową: http://www.mg-konferencje.pl

oraz telefonicznie: +42 207-76-69

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

REKLAMA

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA

OSZAR »