REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak dostać pierwszy kredyt?

Subskrybuj nas na Youtube
pierwszy kredyt
pierwszy kredyt
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Konto puste, a warto przeprowadzić remont mieszkania, wyjechać na wakacje lub ferie zimowe lub zrobić większe zakupy. To tylko kilka powodów, które decydują o tym, że klient chce zaciągnąć pożyczkę lub kredyt - aktualnie najpopularniejsze źródło dodatkowych środków finansowych. Jednak, aby mieć taką możliwość wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa oraz kilka innych warunków. Co zrobić, aby dostać pierwszy w życiu kredyt?

Prędzej czy później większość z nas zmuszona jest skorzystać z pomocy banku lub innych instytucji finansowych. Najważniejszy jest wtedy wybór odpowiedniej oferty, a ta z kolei zależna jest od kilku czynników. Bardzo duże znaczenie ma historia kredytowa pożyczkobiorcy. Osobom z „czystym kontem” wbrew pozorom o wiele trudniej uzyskać pożyczkę na najatrakcyjniejszych warunkach. Aby ułatwić sobie późniejsze zaciągnięcie kredytu można np. wcześniej zakupić sprzęt na raty lub zaciągnąć niewielką pożyczkę i spłacić ją w terminie lub nawet przed nim. Dzięki temu nasze dane nie zostaną wpisane do rejestru KRD, a dla pożyczkodawcy staniemy się wiarygodnym, wartym zaufania klientem.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

REKLAMA

Po podjęciu decyzji o zaciągnięciu pożyczki należy staranne wybrać instytucję finansową oraz ofertę dostosowaną do potrzeb. Na rynku jest ich wiele, ale mogą znacznie różnić się w oprocentowaniu czy też wysokości prowizji. Taki research można przeprowadzić samodzielnie za pomocą porównywarek kredytowych dostępnych w Internecie, które wciągu kilku minut odpowiedzą na wszystkie pytania. Jednakże żadna z porównywarek internetowych nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z doradcą kredytowym, którego wiedza i doświadczenie pozwolą dokonać optymalnego wyboru oferty. Taką rolę najlepiej wypełniają pośrednicy kredytowi, posiadający rozeznanie wśród wielu ofert bankowych i mający praktyczną wiedzę na temat ich wykorzystania – podpowiada Paweł Kosmala, Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Finansowego GTF Sp. z.o.o.

W celu zaciągnięcia pierwszego kredytu lub pożyczki niezbędne jest przygotowanie takich dokumentów jak dowód tożsamości (np. dowód osobisty) i zaświadczenie o dochodach, które pracownik może uzyskać od pracodawcy. Powinno ono zawierać średnie wynagrodzenie z co najmniej ostatnich 3 miesięcy.

Jakie korzyści niesie kredyt konsolidacyjny?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dużym ułatwieniem dla nowych klientów jest wzięcie kredytu w banku, w którym posiadają już swój rachunek osobisty. Instytucja taka może bez problemu sprawdzić historię konta i na jej podstawie wydać pozytywną decyzję kredytową. Czasami trzeba zacząć od pożyczenia mniejszej kwoty, aby nasza wypłacalność i zdolność kredytowa wzrosła. 

Sam wybór kredytu powinien być uzależniony od celu, na jaki go zaciągamy. Do wyboru mamy m.in. kredyt konsumencki, kredyt samochodowy, rolniczy, dla firm, hipoteczny i wiele innych. Po uzyskaniu dodatkowych środków finansowych niezwykle ważna jest terminowość spłat rat kredytu. To one kształtują naszą historię kredytową i mogą później zadecydować o pożyczeniu pieniędzy lub odmowie.

Łatwiejsze uzyskanie kredytu konsumenckiego

GTF Sp. z o.o.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

REKLAMA

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

REKLAMA

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

Pijemy mniej piwa, przez co browary nie płacą na czas swoim dostawcom

Na kondycję branży piwowarskiej, poza spadającym w wyniku zmian kulturowych popytem, najmocniej wpływają dziś rosnące koszty operacyjne oraz zmiany w podatku akcyzowym. Polacy piją mniej piwa, browary mają coraz większe kłopoty.

REKLAMA

OSZAR »