REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najczęstsze mity SEO

Subskrybuj nas na Youtube
SEO
SEO
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wraz ze zmianami algorytmu najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, pewne mity w SEO odchodzą w zapomnienie, zaś nowe się rodzą. Większość mitów w SEO jest rozpowszechniana nie tylko przez laików na forach, ale także przez specjalistów. Nierzadko próbują przekonać swoich klientów do tych magicznych sposobów. Warto przyjrzeć się aktualnym i popularnym mitom w SEO.

„Pierwsza pozycja w wynikach wyszukiwania jest gwarancją sukcesu”

W wielu przypadkach to nie pierwsza pozycja w wynikach wyszukiwania decyduje o wyborze. Po pierwsze, od momentu wyświetlania zdjęć autorów w wynikach wyszukiwania, rozpoznawalność twarzy (lub sama uroda) jest ważniejszym faktorem przy wyborze niż miejsce. Po drugie, coraz większe znaczenie ma tekst zamieszczony w znacznikach title i description. Atrakcyjny slogan potrafi skutecznie przyciągnąć uwagę klienta do firmy będącej na 3-5 miejscu w wynikach. Po trzecie, coraz więcej użytkowników wyszukiwarek zdaje sobie sprawę, że firmy będące na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania znalazły się tam głównie dzięki działaniom z zakresu SEO, dlatego bardziej skrupulatnie przyglądają się firmom z dalszych miejsc.

REKLAMA

„Duża liczba linków jest ważniejsza niż zawartość strony”

Budowanie bazy linków do niedawna było kluczowym działaniem z zakresu SEO. Na dodatek specjaliści bardziej dbali o liczbę linków niż o ich jakość. Ostatnie zmiany algorytmu wyszukiwarki (znane pod kryptonimami Pingwin 2.1 i Koliber) spowodowały, że danemu serwisowi bez wartościowych treści w pokonaniu konkurencji nie jest w stanie pomóc żadna liczba linków. Zawartość strony obecnie jest jednym z ważniejszych wskaźników, przy ustalaniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Linki, jeśli już się liczą, to tylko te pochodzące z najbardziej uznanych witryn w Sieci, tematycznie związanych z profilem działalności firmy.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

„Jesteśmy licencjonowanym specjalistą Google w SEO”

Google nie daje żadnych certyfikatów ani licencji dla specjalistów w zakresie SEO. Można, co najwyżej, zostać certyfikowanym partnerem Google w zakresie reklamy AdWords. To nierzadko stosowany (raczej przez wolnych strzelców niż profesjonalne agencje interaktywne) „chwyt marketingowy”, który ma być gwarancją sukcesu.

„Każda firma jest wyświetlana wysoko w lokalnych wynikach wyszukiwania”

Jeśli firma działająca regionalnie chce być na wysokiej pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania, na swojej stronie musi zawrzeć szereg informacji świadczących o jej lokalnym charakterze. Od dokładnych danych teleadresowych, po obszar działania i miejsce rejestracji firmy. Powinna być również widoczna w różnych katalogach i portalach regionalnych – są to warunki niemal konieczne, ale dalej niewystarczające do osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

6 mitów głównych w SEO

„Wskaźnik Page Rank jest najważniejszy w SEO”

Wskaźnik Page Rank jest coraz rzadziej aktualizowany. Wszystko wskazuje na to, że Google z tym faktorem nie wiąże wielkich nadziei (pomimo, że ostatni update miał miejsce na początku grudnia). Zresztą z wypowiedzi przedstawicieli Google wynika, że jeśli wskaźnik Page Rank ma jeszcze jakieś znaczenie, to tylko dla użytkowników, którzy wiarygodność strony oceniają według tego kryterium. Co więcej, Google posiada swój „wewnętrzny” parametr Page Rank do oceny stron – on jest aktualizowany w trybie rzeczywistym. To co widzą użytkownicy to tylko przybliżona wartość tego parametru, często odnosząca się do danych historycznych. Ciężko się dziwić, że korporacja z Mountain View zdecydowała się na taki krok – coraz więcej pozycjonerów potrafiło znaleźć zależności w algorytmach wyszukiwarki.

„Zautomatyzowane narzędzia SEO są spamem”

SEO to dziedzina internetowego marketingu, która zdążyła się już dorobić wielu profesjonalnych narzędzi. Wiele z nich pozwala znacznie zautomatyzować działania SEO. Ich stosowanie jest dozwolone i wcale nie jest traktowane przez Google jako Black Hat SEO. Wszystko zależy od tego jaki proces zostaje zautomatyzowany – jeśli to komputer „pisze” artykuł, wtedy z całą pewnością można mówić o niejakościowych działaniach pozycjonerskich. Jeśli jednak narzędzia internetowe wykorzystywane są np. do szybszego logowania do panelu zarządzania blogiem czy znajdowania linków kierujących do danej strony, nie może to mieć negatywnych skutków.

SEO dla małych przedsiębiorców i wolnych zawodów – kilka praktycznych wskazówek

„Meta Tagi oraz znaczniki <hx> mają kluczowe znaczenie przy ustalaniu pozycji”

Ostatnie zmiany algorytmu wyszukiwarki spowodowały, że dla miejsca strony w wynikach wyszukiwania najważniejsza jest cała zawartość strony, często oceniana pośrednio poprzez aktywność w portalach społecznościowych (liczbę udostępnień treści, liczbę „lików” itp.). Meta tagi title i description odgrywają rolę drugorzędną (jeśli chodzi o pozycje; jeśli chodzi o klikalność ich rola jest jeszcze większa niż wcześniej, o czym wspomniano na początku artykułu). Podobna rolę odgrywa, do niedawna traktowany wręcz magicznie, znacznik H1.

Podsumowanie

SEO, jak każda dziedzina życia społecznego, dorobiło się także swoich mitów. Wynikają one głównie z braku konkretnej wiedzy, dotyczącej wagi poszczególnych czynników, wpływających na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Tego nie zdradza Google. Jedyne dane, jakimi dysponują agencje, to informacje pochodzące z oficjalnych komunikatów, w których Google lakonicznie informuje o zmianach algorytmu. Większość mitów jest bezrefleksyjnie powtarzana przez kolejne pokolenia specjalistów SEO. Najczęściej mity w SEO mają uwiarygodniać magiczną moc jakichś sposobów i narzędzi. Tak jak wszystkim mitom, tak też mitom w tej dziedzinie marketingu nie należy wierzyć. I choć nikt nie zna dokładnie algorytmu Google, to skuteczność pewnych sposobów w SEO została przez wielu ekspertów na tyle zweryfikowana, aby móc podważyć wiarogodność większości teorii.

Legalizacja przechowywania plików cookies

Autor: http://www.grupa-tense.pl/

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

REKLAMA

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

REKLAMA

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA

OSZAR »